Deklaracja dostępności

Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://www.lagiewniki.com.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Brak ostrzeżeń przed otwarciem nowego okna/zakładki w przeglądarce.
  • Nie wszystkie odnośniki do plików zawierają informację o wielkości pobieranego pliku.
  • Nie wszystkie grafiki w serwisie mają przypisany poprawnie sformułowany atrybut alt.

Treści nieobjęte przepisami

  • Elementy osadzone pochodzące od zewnętrznych dostawców, np. Google Maps.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Skróty klawiaturowe

  • Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Ewy Grabki - mejlowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 41 354 20 76.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach,
  • Adres: Łagiewniki 73; 26-020 Chmielnik,
  • mejl: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach

Łagiewniki 73
26-020 Chmielnik

Budynek administracji umiejscowiony jest przed wejściem na teren dps, jest dwukondygnacyjny. Interesanci przyjmowani są na pierwszej kondygnacji. Przed wejściem do budynku znajdują się schody oraz podjazd zewnętrzny (prowadzący do wejścia głównego) zabezpieczony barierką. Drzwi wejściowe nie rozsuwają się samodzielnie. Przy drzwiach znajduje się przycisk dzwonka umożliwiający osobom mającym trudności z otwarciem drzwi wezwanie pracownika. Szklane drzwi i szklane ściany oznaczone są kontrastową taśmą. Ciągi wewnętrzne mają odpowiednią szerokość do poruszania się osób na wózkach, Pomieszczenia do przyjmowania klientów usytuowane są na jednym poziomie. Drzwi w budynku oznaczone są tabliczkami z wypukłymi cyframi.
Przy wejściu do budynku administracji nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma pętli indukcyjnej, oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Toaleta przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Drugie wejście znajduje się z tyłu budynku i jest na tym samym poziomie, na którym znajdują się pomieszczenia wewnątrz budynku.
Przed DPS znajduje się parking, na którym wyznaczono dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Wyznaczone jest również miejsce dla rodzica z dzieckiem.
W przypadku zaistnienia konieczności, Dom zapewnienia osobie ze szczególnymi potrzebami wsparcie innej osoby.
Do budynku oraz wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i z psem przewodnikiem.
Budynki mieszkalne DPS.
Pokoje mieszkalne rozmieszczone są w czterech budynkach wielokondygnacyjnych, w których również znajdują się pokoje dziennego pobytu i stołówki. Przed wejściem do każdego budynku znajdują się schody oraz podjazd zewnętrzny (prowadzący do wejścia głównego) zabezpieczony barierką. Drzwi wejściowe do budynków nie rozsuwają się samodzielnie. Drzwi w budynkach oraz ciągi wewnętrzne mają szerokość dostosowaną do poruszania się osób na wózkach. Pomieszczenia (w tym łazienki) dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na poszczególne kondygnacje prowadzą klatki schodowe z podwójnymi poręczami. We wszystkich budynkach znajdują się windy wewnętrzne łączące kondygnacje. Windy posiadają przyciski oznaczone alfabetem Braille'a.
Sale terapii zajęciowej znajdują się w dwóch osobnych budynkach. Do jednego z budynków prowadzą schody oraz podjazd zewnętrzny (prowadzący do wejścia głównego) zabezpieczony barierką. Drzwi wejściowe do budynku nie rozsuwają się samodzielnie. Sala zajęciowa oraz toalety dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami. Drugi budynek jest parterowy. Nie posiada toalety dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami.
Na terenie dps znajduje się kaplica, która nie ma żadnych barier architektonicznych. Nad kaplicą, na pierwszym i drugim piętrze usytuowane są sale rehabilitacji. Pomieszczenia połączone są korytarzami z oddziałem III i IV.

Osobą uprawnioną do kontaktów w celu otrzymania informacji lub w wypadku wystąpienia problemów dot. dostępności architektonicznej jest Ewa Grabka - Koordynator do spraw dostępności. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 41 354 20 76.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

  • Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: Istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumacza języka migowego po uprzednim skontaktowaniu się z koordynatorem ds. dostępności. Konieczność skorzystania z usługi tłumacza należy zgłosić minimum 3 dni przed planowaną wizytą.
  • Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://www.lagiewniki.com.pl/?view=article&id=1018:opis-placowki-tekst-latwy-do-czytania-etr&catid=103
  • Aby skutecznie komunikować się z Domem Pomocy Społecznej, osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:
    1. Napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach, Łagiewniki 73, 26-020 Chmielnik,
    2. Wysłać e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    3. Skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: 41 354 20 76,
    4. Wysłać faks na nr telefonu: 41 354 30 50,
    5. Skontaktować się za pomocą SMS na nr telefonu: 883 319 260,
    6. Skontaktować się osobiście zgłaszając się do Domu Pomocy Społecznej do budynku Administracji w godzinach urzędowania: poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00,


Koordynator do spraw dostępności

Koordynator do spraw dostępności

czytaj więcej

Postępowanie skargowe / Wniosek o zapewnienie dostępności

Postępowanie skargowe / Wniosek o zapewnienie dostępności

czytaj więcej

Plan działania


Plan działania

czytaj więcej

Starostwo Powiatowe w Kielcach
Biuletyn Informacji Publicznej w Łagiewnikach
Program Szwajcarski - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych